„Piekno jest czyms co trzeba dostrzec a nie tylko zobaczyc”

603 411 004, magdalena@mcbeauty.pl

Smog – zmora nie tylko dla naszych płuc

Smog – zmora nie tylko dla naszych płuc

Smog – zmora nie tylko dla naszych płuc

W tym roku o smogu mówiło się tyle, co o polityce! Siejące spustoszenie w organizmie człowieka zanieczyszczenia nie pozostają bez znaczenia dla skóry.   Marki kosmetyczne  nie pozostają w tyle i wychodzą na przeciw oczekiwaniom klientów, których problem dotyczy.

W odpowiedzi na poziom zanieczyszczenia powietrza  firmy kosmetyczne opracowują skuteczne rozwiązania chroniące  skórę przed negatywnym wpływem chemikaliów zawartych w smogu. Zawarte w nim: dwutlenek siarki, tlenki węgla i azotu, metale ciężkie oraz płyny niskocząsteczkowe osiadają na skórze i prowadzą do jej szybszego starzenia się. Staje się też zaczerwieniona i podrażniona. Ale trzeba pamiętać, że jeśli mieszkasz w mieście i w danym momencie nie ma alertu smogowego, należy chronić skórę w ten sam sposób.

Badania wskazują, że osoby żyjące na terenach z wysokim poziomem zanieczyszczenia , pomimo stosowania podobnej pielęgnacji wyglądają znacznie starzej w porównaniu do osób żyjących w miejscach o czystszym powietrzu. Zgodnie z Wolnorodnikową Teorią Starzenia jest to skutek ataku wolnych rodników wywołujących uszkodzenia komórkowe, które przyśpieszają proces degeneracji skóry.

Jak więc zwalczać skutki miejskiego stresu dla skóry?

Z pomocą przychodzą marki, które pod postacią kosmetyków i zabiegów oferują zabiegi antysmogowe.

  • Pierwszy krok to głębokie oczyszczenie skóry. Najlepiej od razu po powrocie do domu, by zanieczyszczenia były na powierzchni skóry jak najkrócej.
  • Drugi to kremy silnie nawilżające, regenerujące oraz odżywcze, wzbogacone o antyoksydanty (działające niczym tarcza przeciw wolnym rodnikom – z antyoksydantami takimi jak witamina C, E, kwas ferulowy czy floretyna. Dzięki nim możesz mieć pewność, że zanieczyszczenia nie wpłyną negatywnie na stan twojej skóry!)

Wieczorem korzystnie zadbać o uszczelnienie płaszcza hydrolipidowego i o porcję kosmetyków bogatych w składniki regenerujące i stymulujące do odnowy. Mam tu na myśli re tinol, peptydy czy roślinne komórki macierzyste.

Warto również skorzystać z zabiegówoczyszczających, które oferują gabinety kosmetyczne.

Niezbędne jest również zwiększenie dawki antyoksydantów w diecie. Suplementacja wewnętrzna opierająca się na wysokim spożyciu kolorowych warzyw, owoców ma odzwierciedlenie w wyglądzie zewnętrznym.

M.C

Author Info

mcbeauty

No Comments

Post a Comment

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook